O szkole

Dzięki połączeniu tradycji, profesjonalizmu i doświadczenia możemy zaoferować naszym uczniom naukę różnych zawodów na poziomie technikum oraz branżowej szkoły I stopnia. Aktualna baza szkoły, stan wyposażenia klas i pracowni w pomoce dydaktyczne, stosowane metody i środki dydaktyczne sprzyjają postępowi wiedzy i wpływają na efektywność nauczania.

Szkoła uczestniczy w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, które są gwarancją dobrego przygotowania absolwentów naszej szkoły do studiów i potrzeb rynku pracy: „Małopolska Chmura Edukacyjna”, "Rozwijanie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim", Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II" , "Rozwój kształcenia leśnego na poziomie szkoły średniej na terenie pogranicza polsko-słowackiego"

Aktualne kierunki kształcenia

Technikum:

• Technik informatyk
  • Technik leśnik
  • Technik organizacji turystyki
  • Technik mechanik
  • Technik ekonomista
  • Technik żywienia i usług gastronomicznych.
  • Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

Branżowa Szkoła I Stopnia:

Oddziały jedno i wielozawodowe dla uczniów i młodocianych pracowników w zawodach:

• Cukiernik;
  • Sprzedawca;
  • Elektromechanik pojazdów samochodowych;
  • Fryzjer;
  • Kucharz;
  • Mechanik pojazdów samochodowych;
  • Monter sieci i instalacji sanitarnych;
  • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie;
  • Murarz-tynkarz;
  • Stolarz;
  • Ogrodnik;
  • Lakiernik;
  • Elektryk;
  • Piekarz;
  • Dekarz;
  • Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych.

W trakcie trwania całego cyklu kształcenia, zarówno w technikach, jak i szkole branżowej, młodzież odbywa praktyki w dobrze wyposażonych pracowniach i warsztatach znajdujących się w budynkach szkoły oraz w renomowanych zakładach pracy.