slide-2.jpg

Szkolne Koło LOP

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody szuka wiosny na wycieczkach. Terenowe zajęcia w Krynicy– Zdroju i Szczawnicy nad Dunajcem pozwalały pogłębiać wiedzę uczniów w zakresie ekologii i ochrony środowiska. Poszerzanie horyzontów naukowych i szukanie oznak wiosny to dobry sposób, aby uczyć się przez zabawę. Zwieńczeniem akcji tropienia wiosny była wycieczka do Doliny Chochołowskiej i podziwianie „fioletowych dywanów krokusów”.

Łąki usłane fioletowym kobiercem i szafranem spiskim zachwyciły wszystkich członków szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody. Nikt nie pozostał obojętny wobec cudów natury. Widoki z perspektywy horyzontalnej: odcienie zieleni, fioletu z granitowymi skałami ośnieżonymi bielą i migoczące w słońcu na tle błękitnego nieba  to impresjonistyczne krajobrazy, które mieliśmy na wyciagnięcie ręki.  W wyprawie w bajeczne Tatry  uczestniczyło 25 uczniów z różnych klas Technikum Leśnego, Technikum Obsługi Turystycznej, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Ekonomicznego.

Młodzi miłośnicy natury zapoznawali się z formami ochrony przyrody w Tatrzańskim Parku Narodowym oraz działaniami prowadzonymi w Dolinie Chochołowskiej. Zgłębiali historię i ważne wydarzenia związane z tą doliną, np. spotkanie Ojca Świętego Jana Pawła II z Lechem Wałęsą w 1983 roku. Chwila  zadumy przy kaplicy św. Jana Chrzciciela pod skałami zwanymi Mnichami Chochołowskimi oderwała młodzież na moment od tego, co zwyczajne, a odpoczynek w jednym z największych schronisk w naszych Tatrach przywrócił szczerą radość z kontaktu z górami. Była nauka, była zabawa i zostały wspaniałe wspomnienia. LOPki już wiedzą, że WIOSNA PRZYSZŁA. Następne wyprawy odbędą się w poszukiwanie LATA

 W Dolinie Chochołowskiej >>>

W Krynicy >>>

W szczawnicy >>>