Drużyna dziewcząt wywalczyła Mistrzostwo Powiatu

Dnia 25 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w drużynowych biegach przełajowych.  Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Katarzyna Owsianka, Barbara Pustułka, Anna Wojtas i Wioletta Majerska oraz drużyna chłopców: Dominik Zeliszewski, Michał Majewski, Przemysław Bielak oraz Szymon Broniszewski.

Niezawodne i niezastąpione dziewczęta po raz kolejny wywalczyły Mistrzostwo Powiatu. Dało to zawodniczkom  awans do finałów biegów wojewódzkich w Nowym Targu. Rośnie kolejne pokolenie biegaczek, które, mamy nadzieję, przejmą „pałeczkę” po czwartoklasistkach i z pełnym zapałem i zaangażowaniem będą kontynuowały dobrą passę w biegach przełajowych.

W klasyfikacji indywidualnej nasze zawodniczki zajęły: Anna Wojtas – II miejsce, Katarzyna Owsianka- III miejsce, Pustułka Barbara – VI miejsce, Majerska Wioletta – XV miejsce.

Zespół chłopców drużynowo uplasował się na miejscu VI.

Indywidualnie Michał Majewski – uczeń kl. I – zajął zaszczytne III miejsce.  Liczymy na jego kolejne sukcesy w przełajach i nie tylko.

Potencjał sportowy wśród uczniów klas pierwszych jest ogromny. Brakuje jedynie większej odwagi i wiary w siebie.  Cieszymy się, gdy młodzież osiąga sukcesy, kiedy widać ich zaangażowanie, siłę i wolę walki, oraz wzajemne wsparcie. Ból, zmęczenie ustępują, gdy dobiega się na metę, a świadomość pokonania własnej słabości, zwłaszcza gdy wywalczyło się „pudło”, dają poczucie wielkości.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

Finał wojewódzki jest Wasz dziewczęta.

Opiekun: Ewelina Gajdosz-Śliwa