W nagrodę pojadą do Brukseli

W środę, 25 kwietnia odbył się finał IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych oraz finał IX Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla naszych uczniów.

Od kilku lat organizatorami konkursu, którego celem jest poszerzanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu kultury i historii krajów anglojęzycznych są nauczyciele języka angielskiego z naszej szkoły.

W tym roku uczestnicy konkursu rozwiązywali test, w którym znalazły się pytania dotyczące historii, geografii ,kultury, znanych postaci oraz atrakcji turystycznych w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz Australii i Nowej Zelandii.

Jednocześnie ogłoszony został konkurs artystyczny zatytułowany „Język angielski jest najlepszym przyjacielem człowieka”, w którym zadaniem uczniów było przygotowanie filmu przybliżającego znaczenie języka angielskiego w życiu codziennym.

Do Finału zakwalifikowało się 55 uczniów z następujących szkół :

• Gimnazjum w Ptaszkowej,
  • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy,
  • Szkoła Podstawowa im. bł. s. Julii Rodzińskiej w Nawojowej,
  • Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu,
  • Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Gródku n. Dunajcem,
  • Szkoła Podstawowa nr2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu,
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej,
  • Szkoła Podstawowa w Przydonicy,
  • Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju w Nowym Sączu.

Z Zespołu  Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera do finału zakwalifikowało się 3 uczniów.

Laureatami IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych zostali:

I miejsce:  Łukasz Bajorek – Szkoła Podstawowa  im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Gródku n. Dunajcem,

II miejsce: Joanna Homoncik - Gimnazjum w Ptaszkowej.

Zwycięzcy pierwszego i drugiego miejsca otrzymają fantastyczną nagrodę - wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenia pana profesora Ryszarda Legutki, posła do Parlamentu Europejskiego.

Zwycięzcami IX Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych zostali :

I miejsce: Sonia Jurecka,

II miejsce : Karol Królewski.

W konkursie artystycznym IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych  zwyciężyła praca zatytułowana „English is important” nadesłana przez Mateusza Królaka oraz Jakuba Strytyńskiego z Gimnazjum w Ptaszkowej.

Zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy do naszej szkoły na krótką ceremonię wręczenia nagród 29 maja o godzinie 13:00.