Finał IX powiatowego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych

Raz jeszcze gratulujemy pięćdziesięciu  finalistom IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych  (pełna lista finalistów znajduje się również na stronie internetowej naszej szkoły). Z uwagi na zbliżający się termin finału -  kilka informacji praktycznych:

Finał powiatowy konkursu odbędzie się dnia 25 kwietnia o godz. 10 (rejestracja od godz. 9) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, ul. Daszyńskiego 15.

Bardzo prosimy, aby finaliści konkursu mieli ze sobą ważne legitymacje szkolne. Szkolni opiekunowie konkursu powinni posiadać również podpisane zgody rodziców/prawnych opiekunów na udział dziecka w konkursie (według wzoru znajdującego się w załączniku do regulaminu) o treści: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych mojego dziecka oraz upublicznienie w formie zdjęć wizerunku uczestnika w celach związanych z organizacją IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych (publikacja na stronie internetowej i w prasie)- data i podpis.

Przypominamy, że 25 kwietnia odbędzie się tylko część konkursowa (test - etap powiatowy).

Program finału:

godz. 9 do 9:40 - rejestracja finalistów konkursu

godz. 9:45 - oficjalne powitanie finalistów i uroczyste otwarcie finału IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

godz. 1011 - IX Powiatowy Test Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - finał powiatowy (dla opiekunów w tym czasie będzie przygotowany słodki poczęstunek)

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w późniejszym terminie. 27 kwietnia zostaną ogłoszone wyniki na stronie szkoły  i podany termin i miejsce wręczenia nagród.

TEMAT TEGOROCZNEJ EDYCJI KONKURSU.

TEST WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.

Australia and New Zealand.

Przypominamy również uszczegółowienie tematyki zgodnie z regulaminem konkursu.

1. Historia.
2. Geografia.
3. Kultura (zwyczaje, tradycje).
4. Znani ludzie.
5. Atrakcje turystyczne.

Test powiatowy w języku angielskim będzie składał się z 60 pytań typu wielokrotny wybór/dobieranie (po 10 pytań na temat każdego z krajów anglojęzycznych objętych tegoroczną edycją konkursu: England, Wales, Scotland, Northern Ireland, Australia, New Zealand).

Życzymy wszystkim sukcesów na etapie powiatowym konkursu.

Do zobaczenia 25 kwietnia na finale konkursu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.

Organizatorzy:

Zespół Nauczycieli Języków Obcych