Lingwistyczny duet

Przed feriami: 8 II odbył się po raz drugi szkolny etap Konkursu Lingwistycznego Duet.  Patronat nad konkursem sprawuje Instytut Języków Obcych z PWSZ w Nowym Sączu. Jego celem jest promowanie wśród młodzieży nauki języków obcych.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 12 uczniów (3 osoby z kl. III TI, 3  z kl. II TL, 2 z kl. II TI, oraz 4 z kl. T TET).

Etap pierwszy składał się z dwóch części:

• część: rozwiązywanie zadań testowych z języka angielskiego,
  • część: rozwiązywanie zadań testowych z innego języka – nasi uczniowie wybrali zgodnie język niemiecki.

Na 1 etap przeznaczono 90 minut.

Osoby, które uzyskują 60% punktów z języka angielskiego oraz 40% z języka niemieckiego kwalifikują się do 2 etapu, który odbędzie się w PWSZ.

Do II etapu zakwalifikowali się:

Patryk Matyszkiewicz z kl. III TI, Mateusz Podwika z kl. III TI  oraz Michał Noga z kl. I TI.  Odbędzie się  on 27 marca w Instytucie Języków Obcych w Nowym Sączu

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy kolejnych sukcesów !

Koordynatorką Konkursu jest Izabela Sowa - nauczycielka języka niemieckiego. Częścią anglojęzyczną  zajmowała się Katarzyna Zaczyk - nauczycielka języka angielskiego.