Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego „Bohaterowie lektur szkolnych -  Lalka B. Prusa” Dnia 25 maja w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości „Lalki” oraz biografii B. Prusa. Celem konkursu było:

• sprawdzenie stopnia znajomości treści lektury;
  • kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem;
  • poszerzenie zasobu słownictwa młodzieży;
  • propagowanie aktywności i kultury czytelniczej poprzez korzystanie z biblioteki szkolnej;
  • popularyzacja lektur szkolnych;
  • rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury;
  • uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach.

W rywalizacji wzięło udział 17 uczniów z klas trzecich. Bezkonkurencyjna okazała się klasa Technikum ekonomicznego - laureatami konkursu zostały:

1 miejsce: Justyna Hejmej
2 miejsce: Dorota Florek
3 miejsce:  Ewelina Majerska
4 miejsce: Faustyna Wiatr

Wszystkim uczniom dziękuję za chęć współzawodnictwa i sprawdzenia się, a zwycięzcom gratuluję i życzę sukcesów w kolejnych konkursach czytelniczych !!!

Pamiętajcie: „Gdy ktoś czyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie - w każdym razie – wygra”.

Organizator: Urszula Dębska