Pojechali na medal

20 maja br. odbył się w Tarnowie XXI Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.   Gospodarzem rywalizacji był Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie. Nasza zwycięska drużyna w składzie: Maciej Chlebek, Jan Gacek i Dawid Bober zdobyła doskonałe  III miejsce. W poprzedzających finał wojewódzki eliminacjach powiatowych w Nowym Sączu nasza szkoła zajęła I miejsce.

Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

Motoryzacja pasjonuje młodych, dlatego chętnie próbują swoich sił w turniejach, zawodach, wykazując się umiejętnościami bezpiecznej jazdy i znajomością zasad ruchu drogowego. Udział w XXI Wojewódzkim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym, który odbył się 20 maja 201 7r. w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie, zakończył się dla nas na podium.

Uczestnicy z całej Małopolski – 12 drużyn – rozwiązywali test obejmujący trzy kategorie zadań: pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego, skrzyżowań  i  historii motoryzacji.

W części praktycznej młodzież musiała wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy w wypadkach samochodowych. Następnie zmagania przeniosły się na plac ośrodka, gdzie swoich umiejętności uczniowie próbowali na torze przeszkód, jadąc samochodem z talerzem Stewarta oraz na skuterze.

Naszą szkołę reprezentowali: Jan Gacek, Dawid Bober oraz Maciej Chlebek - uczniowie technikum leśnego, których przygotowała Agnieszka Woźniak.

Szczególne podziękowania kierujemy dla dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu pana Waldemara Olszyńskiego oraz zastępcy dyrektora pana Wiesława Kądziołki, jak również dla pana Konrada Wolaka ze Straży Pożarnej za współpracę i zaangażowanie w nasze przygotowania do konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz>>>