Kolejny sukces Faustyny utalentowanej ekonomistki

O potrzebie utrwalania chwili  świadczą fotografie, które od pierwszej połowy XIX w. cieszą się wielkim powodzeniem. Konkurs fotograficzny pt. „Perły Sądecczyzny” organizowany  w ramach projektu artystycznego DEBIUTY X pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka przez II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Na konkurs w 3 kategoriach tematycznych: „Człowiek”, „Mgnienie - ruch, gwar, miasto dookoła…”, „Nowy Sącz-miasto, krajobraz, historia zgłoszonych zostało 156 prac – fotogramów przez 134 autorów z 19 szkół. 23 marca 2017 r. jury konkursowe, podkreślając wysoki poziom prac szczególnie w kategorii „Człowiek” oraz „Perły Sądecczyzny”, w której „portrety pokazujące wnętrze człowieka budzą uznanie i prowokują do refleksji”, przyznało nagrody i wyróżnienia.

Kategoria „Człowiek”

I nagroda – Julia Kiklica „Syndrom”, Zespół Szkół Akademickich w Nowym Sączu

I nagroda – Dawid Sobarnia „Pokora”, Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu

II nagroda – Jakub Jamrozowicz „Soul” Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Piwnicznej-Zdroju

II nagroda – Żaklin Basta „Człowiek” Prywatne Szkoły Niepubliczne w Nowym Sączu

Wyróżnienia: Faustyna Wiatr „Babcia” Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu

Spośród wszystkich zdjęć zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej najwięcej fotografii wybrano naszej utalentowanej uczennicy. Cieszymy się, że wobec bardzo dużej konkurencji prace Faustyny zostały zauważone i wyróżnione. Uczestnicy konkursu odbierali nagrody z rąk zastępcy prezydenta Nowego Sącza Jerzego Gwiżdża.

Gratulujemy udanego debiutu i czekamy na kolejny sukces... w jakiej tym razem dziedzinie?

Zobacz>>>