en1.jpg
01
Gru
Ekonomistki w sądzie! Jak to się skończyło?
Posted by Super User

W dniu 2 czerwca br. klasa II Technikum Ekonomicznego wraz z nauczycielem Krystyną Hotloś wybrała się na lekcję prawa do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu IV Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Galeria zdjęć>>>

"Uczestniczyłyśmy w rozprawie, która dotyczyła nieuregulowanej faktury VAT, omyłkowo wystawionej przez pracownika. Krok po kroku obserwowaliśmy przebieg rozprawy. Z każdą chwilą sprawa komplikowała się coraz bardziej - jak to rozwiązać?
Obserwowaliśmy pracę adwokata, radcę prawnego i niezawodnego sędziego.Sędzia przed rozprawą wprowadził nas w tajniki swojej pracy a przed wydaniem wyroku pozwolił nam wspólnie przeanalizować sprawę. Dzięki temu mogliśmy wczuć się w rolę sędziego i poznać jego niełatwą pracę - bo podjęcie każdej decyzji wpływa na czyjś los.
Podczas rozprawy wyczułyśmy stres świadków lecz znakomity sędzia skutecznie starał się rozluźnić atmosferę. Wizytę w sądzie uważamy za udaną, gdyż mogłyśmy zobaczyć na własne oczy jak przebiega rozprawa w sądzie." - mówią uczestnicy wycieczki.

mgr Krystyna Hotloś