tatry2.jpg
01
Gru
W świat Orientu z Andrzejem Mellerem
Posted by Super User

  We wtorek, 26 września, uczniowie III i IV klasy Technikum Obsługi Turystycznej wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu z korespondentem wojennym, podróżnikiem i autorem książek podróżniczych – panem Andrzejem Mellerem.

Prelekcja odbyła się w ramach projektu „Poznaj żywego pisarza”, organizowanego przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu.
W czasie półtoragodzinnego pokazu zdjęć podróżnik opowiadał o Afganistanie i Pakistanie.
„Krążyłem po wojnach w tamtym regionie – mówił. W Afganistanie pisałem o naszych żołnierzach i często też sam jeździłem po kraju.  Było niebezpiecznie, ale zdarzały mi się również śmieszne sytuacje, na przykład kiedy mój 60-letni tłumacz bez przerwy chwalił się miłosnymi podbojami na całym subkontynencie indyjskim.
„Słuchając pasjonującej opowieści Mellera urozmaiconej zdjęciami, nie sposób było się nudzić. Spotkanie z Andrzejem Mellerem to dla nas, uczniów profilu turystycznego świetna sprawa.  Do tej pory nie mieliśmy okazji, ani możliwości tak namacalnie poznać kultury i zwyczajów Bliskiego Wschodu. Były to dla nas całkiem nowe doznania, które nas intrygowały i zaskakiwały. Dodatkowo poznaliśmy życie reportera na wojnie. Można się było przekonać, jaka to ciężka praca, życie w ciągłym strachu i niepewności. Dziennikarz barwnie i przekonująco opowiadał i przedstawiał slajdy. Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mieć możliwość podobnego spotkania” – mówiła po prelekcji uczennica klasy III TOT Ania Olejarz.

 

                

Galeria zdjęć >>>