tatry2.jpg
01
Gru
W duchu tradycji „Rykowisko”
Posted by Super User

W czwartek, 8 listopada, odbyło się „Rykowisko” – przyjęcie w poczet Braci Leśnej uczniów klasy I TL. Ten dzień na pewno długo będą pamiętać, ponieważ zanim uzyskali akceptację ducha puszczy – Sylwana (w którego wcielił się Filip Mastalerz), musieli wykazać się różnymi sprawnościami, wiedzą oraz  umiejętnościami.

Podczas ceremonii –  przygotowanej przez klasę IV TL i prowadzonej przez Macieja Chlebka – uczniowie  wykonywali następujące zadania:
– obgryzanie kory – konkurencja niezmienna od wielu lat,
– łapanie koguta,
– przecinanie wałków piłami „moja – twoja”,
– przeciąganie liny – test siły pomiędzy pierwszą a maturalną klasą TL,
– naśladowanie głosów dzikich zwierząt,
– wypicie magicznego napoju,
– przejście na boso przez dywan wykonany z igliwia.

Nie zabrakło oczywiście zadania dla wychowawców: klasy pierwszej (Beaty Dobrowolskiej)  i klasy czwartej (Wandy Michalik), które musiały zagrać na pile „moja-twoja”.

Elementem kończącym rytuał przyjęcia było  złożenie przysięgi o przestrzeganiu zasad etyki leśnej, dbaniu o dobre imię leśnika, ochronie przyrody ojczystej, dawaniu dobrego przykładu innym i wypełnianiu obowiązków ucznia szkoły oraz dochowaniu  tradycji Technikum Leśnego. Momentem kulminacyjnym było oczywiście symboliczne  obcięcie „ogonów”.

Uroczystości inicjacji przyglądali się zaproszeni goście: nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz Paweł Szczygieł, dyrektor Grzegorz Skalski,  wicedyrektor Urszula Sadowska, opiekun praktyk Agnieszka Bukała, nauczyciele oraz rodzice uczniów kl. I.

Link do zdjęć:

 https://www.starosadeckie.info/z-ostatniej-chwili/rykowisko-w-starym-saczu-uczniowie-zsp-przyjeci-do-braci-lesnej/