Leśnicy na praktyce w Niemczech

Po raz kolejny uczniowie klas leśnych wybrali się na praktykę leśną do miejscowości Kloster Schӧntal (Badenia-Wirtembergia), która odbyła się w dniach od 28  września do  6 października. Jak w poprzednich latach program praktyk był bardzo interesujący i intensywny. Uczniowie dowiedzieli się ciekawych rzeczy na temat prowadzenia gospodarki leśnej w tamtejszych lasach, czyli na terenie kraju związkowego Badenia-Wirtembergia.

Przyszli leśnicy wykonywali prace pielęgnacyjne w drzewostanie z orzechem czarnym (Juglans nigra), prace pielęgnacyjne w rezerwacie przyrody dla ochrony storczyków, zbierali nasiona żołędzi dębu szypułkowego oraz budowali ambony myśliwskie i brali udział w polowaniu.

W drugiej części każdego dnia przeznaczonej na poznawanie pięknego regionu uczniowie wraz z nauczycielami zwiedzili m.in.: winiarnię Stromberg, tartak, pokaz ptaków drapieżnych, kopalnię soli. Zostali także przyjęci w Starostwie Powiatowym Hohenlohekreis, gdzie zapoznali się z gospodarką regionalną.  Zobaczyli także przepiękny park z drzewami egzotycznymi oraz wspinali się po ściankach wspinaczkowych w Mannheim.

Bardzo ciekawym dniem był piątek, kiedy wybrali się do Stuttgartu, w którym zwiedzili Dom Lasu oraz Muzeum Mercedesa.

Uczniowie już nie mogą się doczekać następnego wyjazdu, ponieważ oprócz możliwości odbycia praktyki zawodowej, podczas pobytu towarzyszy nam mnóstwo atrakcji, a przede wszystkim piękna, słoneczna pogoda.