Konkurs Wiedzy Leśnej

W dniu 5 kwietnia odbył się III Konkurs Wiedzy Leśnej o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z kl. III TL - Paweł Tokarczyk, Przemysław Depczyński oraz Maciej Chlebek. Za udział otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody książkowe.

Jak podkreślali organizatorzy, celem takiego konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów średnich szkół leśnych zdobywania i poszerzania wiedzy z zakresu nauk leśnych, a także zachęcania ich do kontynuowania dalszej nauki na studiach wyższych.

Konkurs umożliwił także spotkanie się z rówieśnikami innych techników leśnych, którzy przyjechali z: Leska, Brynka, Żywca, Biłgoraju, Milicza oraz Zagnańska.

Był to dzień pełen wrażeń, gdyż po zmaganiach konkursowych była możliwość zwiedzania Muzeum Gleb, mieszczącego się oczywiście na Wydziale Leśnym UR, które prezentuje gleby z różnych części Europy (76 przekrojów glebowych), występujące od strefy okołobiegunowej poprzez strefę borealną, umiarkowaną aż po strefę śródziemnomorską.

Już nie możemy doczekać się IV edycji Konkursu.