Spotkanie z przeszłością Sądecczyzny - uczniowie 1 TL w muzeum

Uczniowie klasy I Technikum Leśnego uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Regionalnym im. Seweryna Udzieli  „Dom na Dołkach”. Pani przewodnik Magdalena Fryżlewicz w bardzo interesujący sposób przedstawiła historię miasta zaklętą w eksponatach po starosądeckich cechach rzemieślniczych i pamiątkach po ludziach tego regionu. Przyszli leśnicy oglądali przedmioty z wizyty papieża Jana Pawła II w 1999 roku w Starym Sączu. Zwiedzili także część muzeum poświęconą osobie naszego patrona szkoły – zgromadzone muzealia związane z życiem i działalnością ks. prof. Józefa Tischnera przybliżyły sylwetkę wielkiego filozofa, niezwykłego kaznodziei i człowieka. Słuchali również oryginalnych kazań księdza profesora nagranych  w Klasztorze Klarysek w Starym Sączu. Bardzo dziękujemy pracownikom muzeum za ciekawe zajęcia.

Zobacz>>>