Słodkie warsztaty

Dnia 3 grudnia nauczyciele przedmiotów gastronomicznych zorganizowali  kolejne warsztaty, których celem jest propagowanie kierunków, jakie  w swojej ofercie posiada nasza szkoła. Klasa 2 TŻG pod kierunkiem pani Małgorzaty Zięby przeprowadziła pokaz z zakresu wykonywania ozdób cukierniczych, oraz  dekoracji pierników  świątecznych. Zaproszoną młodzież serdecznie powitała pani wicedyrektor Urszula Sadowska.

Wspólne zajęcia obejmowały również prezentację wykonywania koronek z masy cukrowej. Nasi drugoklasiści przygotowali poczęstunek dla młodszych koleżanek i kolegów. Pięknie zapakowane, ozdobione lukrem, perełkami cukrowymi i koronkami cukierniczymi świąteczne pierniczki uczniowie klas gimnazjalnych i klas ósmych zabrali ze sobą. Zainteresowanie było ogromne, a uczniowie byli bardzo zaangażowani i zdyscyplinowani. Wychodząc naprzeciw tak wielkiemu zainteresowaniu, warsztaty będą kontynuowane z zakresu wykonywania typowych potraw dla regionu Małopolski oraz sztuki carvingu dla gimnazjalistów, jak również dla młodzieży kończącej w tym roku edukację na poziomie klas ósmych.

Zapraszamy w gościnne progi naszej szkoły.