Carvingowcy w naszej szkole

Carving – to niezwykła dziedzina sztuki kulinarnej rodem z Chin. Wyodrębniła się z tzw. sztuki pałacowej, a pierwsze wzmianki o fantazyjnym  i artystycznym wycinaniu owoców i  warzyw  datowane są na (VII – X w.) czyli okres panowania dynastii Tang.

Po Chinach obecnie to Tajlandia uchodzi za kolebkę światowego carvingu, który władze Tajlandii uznały wręcz za część dziedzictwa narodowego. Aby je propagować i chronić, fantazyjne wycinanie z warzyw i owoców znalazło się w kanonie zajęć szkolnych.
W naszej szkole powstało ,,Koło carvingowe”, gdzie chętni uczniowie mogli małymi kroczkami przez cały rok szkolny uczyć się pod nadzorem nauczyciela Doroty Kulig- Marcisz tajników tej pięknej sztuki. A oto ich prace!.