krak.jpg
01
Gru
W trosce o własną przyszłość
Posted by Super User

W czwartek – 18. 01. – nauczyciele przedmiotów gastronomicznych zorganizowali dla uczniów naszej szkoły kurs barmański, który przeprowadził profesjonalista, pan G. Górnik, w pracowni obsługi konsumenta przy ul. Krakowskiej. W kursie uczestniczyła klasa 3 TŻG oraz kilka osób z kl. 4 TŻG.

Pod okiem nauczycieli i praktyka w tej dziedzinie uczniowie zdobyli wiedzę i umiejętności z zakresu sporządzania różnych drinków oraz ich garnirowania. Asortyment napojów, syropów, dodatków był olbrzymi, a wrażenia wzrokowe i smakowe niesamowite, a przy tym wymagające mnóstwa pracy i nowych informacji. Kurs zakończył się pokazem drinków płonących. Potwierdzeniem zdobycia nowych umiejętności jest certyfikat, który zaświadcza, że uczniowie zdobyli nowe umiejętności z zakresu barmaństwa.

Jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia - zastanawiamy się, czy nie zdobyć jeszcze innych kwalifikacji np. w zakresie: Kelner i menager zakładów gastronomicznych. Jest o czym myśleć, a myślenie ma przyszłość. :) :)

Galeria zdjęć >>>