slide-1.jpg
01
Gru
Zobaczyć i nauczyć się...
Posted by Super User

   W czwartek - 7 XII - młodzież klasy 3 TŻiUG wraz z nauczycielami – D. Kulig- Marcisz i M. Ziębą
uczestniczyła w wycieczce zawodowej, celem której było poznanie lokalnych zakładów produkujących żywność we własnym zakresie sprawdzonymi tradycyjnymi metodami. Uczniowie poznawali tajniki  zastosowania, znaczenia i mocy różnych gatunków drożdży.

Piekarnię i ciastkarnię  „Nika”  zwiedziliśmy pod opieką właściciela, który oprowadził nas po wszystkich jej zakamarkach.  Spotkaliśmy między innymi absolwentów naszej szkoły, wypiekających przepyszne ciasta i ciasteczka, których mogliśmy zjeść bez liku.

Obserwowaliśmy też, jak przebiega produkcja i wypiek chlebów, których piekarnia potrafi wyprodukować do 10000 sztuk dziennie - było na co popatrzeć.

Z piekarni - ciastkarni pojechaliśmy do browaru „Trzy Korony”. Po projekcji filmu o zakładzie przyglądaliśmy się  w „realu”, jak przebiega produkcja i nawet popróbowaliśmy części składowych piwa ( oczywiście bezalkoholowego smile ). Z panią, która jest mistrzem piwowarskim, przeszliśmy całą drogę od etapu składników piwa do momentu zabutelkowania.


Uczniowie po odbyciu szkolenia odpowiadali na szereg pytań, uzyskując w efekcie świadectwo uczestnictwa w w/w szkoleniu. 

 

Galeria zdjęć >>>