slide-1.jpg
01
Gru
Piernikowe szaleństwo
Posted by Super User

W naszej szkole uczniowie nie tylko lubią się uczyć, ale także zachęcają innych do nauki. W środę - 29 listopada - odbyły się warsztaty kulinarne pt. ,,Piernikowe szaleństwo" prowadzone przez nauczyciela przedmiotów zawodowych gastronomicznych Dorotę Kulig-Marcisz. W zajęciach praktycznych uczestniczyli uczniowie klasy III Gimnazjum im. J. Słowackiego ze Starego Sącza.

Celem warsztatów była promocja naszej szkoły, jak również zapoznanie młodzieży z nowoczesnymi metodami dekoracji pierników za pomocą masy cukrowej, koronek cukrowych czy lukru.

Goście rozpoczęli wspólne zajęcia od degustacji zupy kremu z chrupiącą grzanką, którą  przygotowała klasa II TŻG. Podczas warsztatów odwiedziła nas pani dyrektor Urszula Sadowska, która podziwiała niezwykłe dekoracje gimnazjalistów.

Udekorowane słodkości  uczniowie gimnazjum zabrali ze sobą. Kolejna edycja warsztatów już wkrótce.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych gimnazjalistów.

 

 

Galeria zdjęć >>>