musz.jpg
01
Gru
Potęga informatyki - Geniusze IT i …my
Posted by Super User

W dniach: 22 i 23 listopada wszyscy uczniowie z klas technikum informatycznego naszej szkoły wzięli udział w jednym z największych widowisk informatycznych w Polsce: „Potędze Informatyki”. Impreza, jak co roku, zorganizowana została przez Wyższą Szkołę Biznesu- National-Louis w Nowym Sączu pod patronatem TVP Telewizji Polskiej oraz grupy Lotos.

„Potęga Informatyki” jako widowisko multimedialne łączy świat realny z wirtualnym.  Tegoroczne widowisko (podobnie jak w ubiegłym roku) miało wyłonić Geniusza IT z konkursu o tym samym tytule.

Sześciu finalistów prezentowało swoje osiągnięcia w dziedzinie informatyki. W obecnej edycji geniusze przedstawili prace, m.in:

* Grafika komputerowa, montaż filmów, animacje,
* Sterowanie bramą automatyczną za pomocą telefonu komórkowego,
* Kreatywność informatyka - czyli jak stworzyć grę w 5 minut?
* DJ – Show: innowacyjne sterowanie oświetleniem,
* Pasja programowania – frameworki, aplikacje mobilne, serwisy internetowe,
* Pojazd gąsienicowy oparty na Raspberry Pi.

Prelegentami byli uczniowie tacy jak my, którzy mieli chęć i odwagę zmierzyć się z potężnymi wyzwaniami i możliwościami, jakie stwarza informatyka. Niektórzy z nich wykorzystali ją w niekonwencjonalny sposób. W przerwach między bardzo interesującymi wykładami mieliśmy okazję zobaczyć pokazy laserów oraz posłuchać świetnej muzyki.

Choć to dopiero za rok, już od dziś z utęsknieniem czekamy na kolejną edycję „Potęgi Informatyki”. Z pewnością Nas tam nie zabraknie!

Galeria zdjęć >>>