Zapach świąt

Wprawdzie jeszcze miesiąc do świąt , ale już budynek naszej szkoły przy ul. Krakowskiej pachnie piernikami.

Uczniowie z klas żywieniowych przygotowują się powoli do świąt . Klasa II  Technikum Żywienia i Organizacji Usług Gastronomicznych rozpoczęła wypiek pierników, które z czasem nabierają jeszcze ciekawszych walorów smakowych i zapachowych.

Uczniowie „żywieniówki”, podpatrując prace uczniów z klas budowlanych, postanowili najpierw sporządzić kosztorys ,a później wziąć się za budowę domków. Konstrukcja okazała się nie tylko trwała, ale i smaczna.

.

Za tydzień chcemy wspólnie zorganizować warsztaty dla gimnazjalistów, na których postaramy się przekazać zdobyte już umiejętności. Wykonamy z nimi ozdoby z ciasta piernikowego, które będą mogli zabrać ze sobą i zapoznamy ich z paroma tajnikami naszej tradycyjnej polskiej kuchni, oraz zwyczajami świat Bożego Narodzenia.