Na spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą

W sobotę, 29 października,  nasze miasto odwiedził pan prezydent  Andrzej Duda z małżonką. Wizyta pary prezydenckiej rozpoczęła się nabożeństwem w klasztorze sióstr klarysek, podczas którego został poświęcony sztandar gminy Stary Sącz. Na pamiątkę tego niezwykłego wydarzenia na dziedzińcu klasztornym prezydent zasadził lipę  św. Kingi. Oprawę symbolicznego zasadzenia drzewa od momentu wyjścia państwa Dudów z kościoła uświetniali uczniowie z Zespołu Sygnalistów Myśliwskich naszej szkoły. Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej prezydent Andrzej Duda otrzymał  tytuł Honorowego Obywatela Starego Sącza.  Wizyta pierwszej pary Rzeczypospolitej w grodzie Kingi zakończyła się na rynku spotkaniem z mieszkańcami miasta. W uroczystościach na rynku  ZSP reprezentował poczet sztandarowy szkoły.

Zobacz>>>