Młodzi mają swój głos

17 października 2016 r. w naszej szkole  odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego.  Nową przewodniczącą została Kaja Górka z klasy II TOT, zastępcą Maciej Chlebek z klasy II TL, a sekretarzem Anna Olejarz z klasy II TOT.  Za finanse będzie odpowiedzialny Kacper Urbański z I TŻG. Pod okiem opiekuna  prężnie działającego SU - mgr Dominiki Janczury-Leszko (nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie) - młodzież uczy się samorządności, odpowiedzialności i nabywa umiejętności potrzebnych do życia w społeczeństwie demokratycznym.

Nowemu samorządowi życzymy owocnych działań na rzecz społeczności szkolnej.

Samorząd Uczniowski to jeden z organów Szkoły, który obejmuje całą społeczność uczniowską. Członkiem SU zostaje uczeń automatycznie w chwili przyjęcia do szkoły. Powołanie Samorządu Uczniowskiego w polskiej szkole gwarantuje "Ustawa o systemie oświaty" z dnia 7 grudnia 1991 r. Zgodnie z przywołaną ustawą Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie danej szkoły. Uczniowie w demokratycznych wyborach wybierają swoich przedstawicieli zasiadających w organach Samorządu Uczniowskiego. Organy Samorządu Uczniowskiego reprezentują interesy uczniów wobec nauczycieli, rodziców, administracji oświatowej.