Spotkanie z doktorem Maciejem Kowalczykiem ordynatorem Oddziału Ginekologiczno- Położniczego Medicor

Dnia 15.04.16 odbyło się spotkanie z doktorem Maciejem Kowalczykiem – ordynatorem Oddziału Ginekologiczno- Położniczego  Medicor  w ramach programu edukacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Program pod hasłem „ Wybierz Życie - pierwszy krok” dotyczy profilaktyki raka szyjki macicy i zakażeń HPV.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Pan doktor przedstawił sposoby zakażeń, objawy i metody ochrony przed różnymi typami wirusa HPV. Przybliżył młodzieży podstawowe wiadomości dotyczące innych chorób przenoszonych droga płciową. Uczniowie otrzymali ulotki dotyczące raka szyjki macicy i informacje na temat szczepień przeciwko wirusowi HPV.

Galeria zdjęć>>