Na stadionie sportowym w Grybowie 12 kwietnia br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w indywidualnych biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych. Do zawodów zgłosiło się 178 zawodniczek i zawodników z 7 szkół ponadgimnazjalnych:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, Zespół Szkół w Łącku, Zespół Szkół w Marcinkowicach, Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie, Liceum Ogólnokształcące w Grybowie, Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu.
Biegacze startowali oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców w trzech grupach wiekowych. Dystans dla dziewcząt wynosił 1000 m, a dla chłopców 1500 m.
Celem imprezy była popularyzacja biegów przełajowych wśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie mistrzów powiatu nowosądeckiego i reprezentacji na zawody wojewódzkie.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach i grupach wiekowych zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i pucharami wręczanymi przez Adama Kroka byłego długoletniego pracownika Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Powiatu Nowosądeckiego oraz Katarzynę Koszyk i Pawła Sadłonia nauczycieli wychowania fizycznego LO w Grybowie współorganizatorów biegów przełajowych.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera reprezentowały uczennice:

•     Owsianka Katarzyna
  •    Pustułka Barbara
  •    Wiatr Faustyna
  •   Drożdż Monika
  •     Słowik Dorota

Owsianka Katarzyna zajęła I miejsce w kategorii rocznik 1998 uzyskując tytuł Mistrzyni Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Pustułka Barbara zajęła IV miejsce w kategorii rocznik 1998.
Tym samym uczennice te będą reprezentowały Szkołę w Finale Biegów Wojewódzkich w Nowym Targu 22.04.2016r.
Opiekunem grupy dziewcząt była mgr Ewelina Gajdosz-Śliwa.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks.prof. Józefa Tischnera reprezentowali uczniowie:

•  Szymanek Konrad
  •    Karpiel Piotr
  •  Padula Adam
  •    Stawiarski Marcin
  •    Wajda Sebastian
  •     Tudaj Dawid
  •    Tomasiak Krzysztof

Szymanek Konrad III miejsce w kategorii rocznik 1999.
Padula Adam VI miejsce w kategorii rocznik 1999.
Karpiel Piotr VIII miejsce w kategorii rocznik 1999.
Tomasiak Krzysztof I miejsce w kategorii rocznik 1998 uzyskując tytuł Mistrza Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Tym samym uczniowie ci będą reprezentowaly Szkołę w Finale Biegów Wojewódzkich w Nowym Targu 22.04.2016r.
Opiekunem grupy chłopców była mgr Anna Siedlarz.
Galeria zdjęć>>>