musz.jpg
Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

Dnia 20. grudnia 2015r. w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu, podczas Mszy Św. o godzinie 12.00 odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom ziemi sądeckiej. Światło to przekazywali harcerze z nowosądeckiego hufca. Wśród nich była również drużyna harcerska działająca przy naszej szkole.
Przy okazji tej uroczystości została również zorganizowana zbiórka funduszy na rehabilitacje dla 5-letniego Bartosza i 42-letniego Pawła. Brali w niej także udział wolontariusze z naszej szkoły, do których po przekazaniu Światła Betlejemskiego dołączyli nasi harcerze.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.
Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.
Galeria zdjęć>>>