Wycieczka w Tatry

W dniach 23-24 września  uczniowie z Szkolnego koła Ligii Ochrony Przyrody  udali się wraz z opiekunami  na wycieczkę w Tatry.   Wędrówka  rozpoczynała  się z Palenicy Białczańskiej do Wodogrzmotów Mickiewicza, następnie  Doliną Roztoki do Wodospadu  Siklawa. Galeria zdjęć>>>

Podziwiając rozmaite ukształtowanie terenu i bogatą florę oraz faunę uczniowie dotarli  do schroniska w  Dolinie Pięciu Stawów.  Po odpoczynku grupa udała się w kierunku Świstówki, gdzie przewodnik opowiadał ciekawe historie i legendy związane z tymi okolicami, następnie uczniowie przeszli  do Morskiego Oka i  z parkingu udali się na zasłużony odpoczynek. Drugi dzień poświęcony był tematyce związanej z pozyskiwaniem wód geotermalnych i  zalet  balneoterapii.