musz.jpg

Z okazji 1. Rocznicy nadania Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu imienia księdza profesora Józefa Tischnera , Towarzystwo Miłośników Starego Sącza, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. J. Tischnera w Starym Sączu oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. prof. J. Tischnera w Starym Sączu zorganizowały Gminny Tischnerowski Konkurs Plastyczny. Konkurs adresowany był do uczniów szkół znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Stary Sącz.

Galeria zdjęć>>>
Konkurs polegał na przedstawieniu miejsc, w których swoją obecność zaznaczył ksiądz profesor Józef Tischner oraz miejsc, w których Jego pamięć wciąż jest żywa.
Uczniowie wykonali prace w następujących kategoriach tematycznych:
1)    „Ślady ks. prof. J. Tischnera w Starym Sączu” – uczniowie oceniani byli w 2 kategoriach wiekowych:
- klasy 1 – 3 szkół podstawowych
- klasy 4 – 6 szkół podstawowych
      2)  „Tischnerowskie krajobrazy” – kategoria wiekowa: uczniowie szkół gimnazjalnych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
W konkursie nagrodzonych zostało 12 uczniów, przyznano też 10 wyróżnień.
Koordynatorami konkursu były pani mgr Dominika Janczura - Leszko z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. J. Tischnera w Starym Sączu oraz pani mgr Bogumiła Pasoń ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. pro. J. Tischnera w Starym Sączu.
Prace można było  zobaczyć w Kinie Sokół W Starym Sączu podczas trwania Dni Tischnerowskich.