REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO W ROKU SZKONYM 2014/2015

ZAŁOŻENIA OGÓLNE I CELE KONKURSU:

Konkurs jest adresowany do uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu oraz  Liceum im. Marii Skłodowskiej Curie w Starym Sączu.

CELE KONKURSU:
1. Zainteresowanie uczniów wiedzą geograficzną
2. Rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań światem.
3. Zapoznanie z walorami turystycznymi wybranego regionu.
4. Ukazanie uczniom różnorodnych form spędzania wolnego czasu z wykorzystaniem walorów turystycznych wybranego regionu.
 Forma konkursu:
Pierwsza część konkursu:
- Test składający się z 30 pytań z zakresu geografii społeczno-gospodarczej                                                      (materiał z  zakresu podstawy programowej z geografii na IV etapie nauczania).
Druga część konkursu:
- biorą w niej udział po trzy osoby, które uzyskały najwyższy wynik testu z każdej  ze szkół
- uczniowie przygotowują prezentację multimedialną pt. „ moje wymarzone wakacje” z wykorzystaniem własnych materiałów, np. zdjęcia, filmy ,nagrania.

Prezentacja multimedialna składająca się minimum z 20 slajdów, powinna zawierać:
- tytuł i autora
- mapę prezentowanego obszaru wraz z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi, które zostały uwzględnione w prezentowanej pracy,
- krótkie wprowadzenie na temat warunków geograficznych
- proponowane atrakcje turystyczne wraz z opisem ( opis nie powinien zajmować więcej niż 1/3 slajdu)
-  podsumowanie i wnioski uzasadniające wybór opisywanego miejsca.
Przebieg Konkursu:
- ogłoszenie konkursu w szkołach 30. 01. 2015
- zapisy od 02.02. do 06.02.2015 -  do dwóch osób z danej klasy                                                              ( decyduje kolejność zgłoszeń w każdej ze szkół).
- etap pierwszy – 05.03.2015
- ogłoszenie wyników etapu pierwszego- 09.03.2015
- etap drugi - dostarczenie prac na płycie CD (płyty CD opisujemy w następujący sposób: tytuł, autor, klasa) do mgr Anny Wrońskiej Górowskiej ( ZSP)                                                     lub mgr Magdaleny Jodłowskiej (LO) – 31.03.2015
- 13.04.2015 – rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników