Językowo-sportowe zmagania w Dunakeszi na Węgrzech

Młodzież biorąca udział we współpracy międzynarodowej ze szkołą w Dunakeszi na Węgrzech uczestniczyła w konkursach językowo-sportowych w polsko-węgierskich parach.

Galeria zdjęć>>

Była to w szczególności okazja do tego, aby doskonalić umiejętności praktycznego wykorzystania języka angielskiego. W przepiękne bezchmurne sobotnie przedpołudnie grupa młodzieży z naszej szkoły, a także uczniowie z węgierskiej szkoły, Radnóti Miklós Gimnázium oraz nauczyciele udali się nad Dunaj, gdzie odbyły się zajęcia sportowo-językowe. Uczniowie wspólnie z młodzieżą węgierską rozwiązywali łamigłówki w języku angielskim, próbowali swoich sił w łucznictwie, koszykówce, piłce nożnej, a także sprawdzali swoją wiedzę na temat środowiska naturalnego. Rozgrywki poprzedziły warsztaty językowe w szkole w Dunakeszi, podczas których nasi uczniowie mogli obejrzeć film w języku angielskim o Zakolu Dunaju i atrakcjach turystycznych Węgier. Na uczestników językowo-sportowych zmagań czekała później wielka niespodzianka- pływanie na smoczych łodziach po Dunaju. Wtedy w szczególności liczyła się polsko-węgierska współpraca. Popołudnie uczniowie spędzili w towarzystwie rodzin węgierskich. Była też okazja do tego, aby zobaczyć wieczorny pokaz ludowych tańców węgierskich.