musz.jpg
Bezpieczeństwo młodzieży ważna sprawa

W dniu 27 maja gościli w naszej szkole funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie – podkomisarz Hubert Bracik oraz podinspektor Wojciech Chechelski. Policjanci z Wydziału Prewencji spotkali się z rodzicami uczniów oraz nauczycielami. Celem spotkania było przekazanie wiedzy na temat zagrożeń wśród młodzieży, zwłaszcza uzależnień od substancji psychoaktywnych, jak i uzależnień behawioralnych. Jak mówili policjanci: „uzależnienia to też świat wirtualny, gry, pornografia, cyberprzemoc, to często sprawy, problemy, o których bliscy uzależnionych nie mają pojęcia”. Wspominali również o tym, że „młodzi czasem nieświadomie uprawiają w sieci ekshibicjonizm”.

Prelekcja zawierała wartościowe treści, wzbogacone prezentacjami multimedialnymi, ukazujące sytuacje występujące na terenie Małopolski. Hubert Bracik, podkomisarz z Wydziału Prewencji zaprezentował walizkę edukacyjną, dzięki której dorośli mogą poznać akcesoria używane przez młodych ludzi, próbujących narkotyków i świadomie ukrywających to przed rodzicami i opiekunami. „Po ich znalezieniu każdemu rodzicowi powinna zapalić się czerwona lampka” – skomentował policjant.

Zainteresowanie rodziców i nauczycieli omawianymi  zagadnieniami było bardzo duże, co utwierdza w przekonaniu, że należy takie  działania kontynuować.

Przed nami wakacje, mamy nadzieję, że wiedza zdobyta przez rodziców, opiekunów i nauczycieli pomoże w tym, aby były one bezpieczne dla naszych uczniów.

Galeria zdjęć >>>