krak.jpg
Podróż młodych kucharzy w świat gastronomii

W ramach promocji naszych kierunków kształcenia, 23 maja, mieliśmy przyjemność gościć uczniów z klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Starym Sączu na warsztatach w naszej pracowni żywienia. Uczennice z klasy II TŻ z entuzjazmem pokazały młodzieży, jak wygląda praca w naszej kuchni. Przedstawiły, jaką wiedzę i umiejętności mogą zdobyć, wybierając nasz kierunek. Nie zapomniały również opowiedzieć o wycieczkach zawodowych do renomowanych hoteli i pensjonatów oraz o konkursach i olimpiadach, które są dla nich cennym źródłem łączenia wiedzy z praktyką.

Pod czujnym okiem pani Beaty Łęczyckiej młodzież stworzyła ozdoby do tartaletek, wykorzystując różne masy, soczyste owoce oraz aromatyczne liście mięty. Uczennice zaprezentowały także jeden ze sposobów składania serwetek, który można wykorzystać do dekoracji stołów. Każdy z uczestników miał okazję spróbować odtworzyć ten wzór.

Warsztaty zakończyły się słodkim akcentem - degustacją własnoręcznie wykonanych przez uczestników przysmaków. To była prawdziwa uczta dla podniebienia!"

Galeria zdjęć >>>