tatry1.jpg
W duchu wiary, nadziei i miłości

W dniach 12-14 marca nasi uczniowie przeżywali czas rekolekcyjnych zamyśleń. W refleksję wprowadził nas ks. Jarosław Gieniec. Był to czas modlitwy, rozważania Słowa Bożego, a także okazja do spowiedzi. Dziękujemy wszystkim, którzy włączali się w przygotowanie Liturgii. Naszej kochanej młodzieży za piękne świadectwo wiary, Zespołowi za granie, śpiewanie i wszelkie dobro oraz tym, którzy włączyli się czynnie  w przebieg rekolekcji.

Pierwszego dnia  rekolekcji wielkopostnych  ksiądz przedstawił  trzy Cnoty Boskie, które były przedmiotem rozważań przez trzy dni. Ksiądz rekolekcjonista, dzięki niezwykłej charyzmie i darze rozmowy z młodzieżą, wyjaśniał wiarę, przypomniał o tym, że wszyscy są piękni w swej postaci. Wyświetlił film, który dowodził o tym, że nawet jeśli świat odrzuci ludzi to Jezus zawsze jest z nimi.
Następnie wszyscy wzięli udział w wirtualnej Drodze Krzyżowej podczas której chętne osoby mogły podejść do krzyża oraz przykleić karteczkę z napisem : ,,Nie boję się” ze swoim imieniem. Drugiego dnia Ksiądz pokazał, że nadzieja nie zawsze wygląda pięknie. Następnie rozpoczęła się adorację Najświętszego Sakramentu podczas której była możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Na koniec rekolekcjonista przeszedł przez cały kościół i udzielił końcowego błogosławieństwa. W trzecim dniu odbyła się msza święta dziękczynna za czas świętych dni.

Galeria zdjęć >>>