W poszukiwaniu wiedzy na poziomie akademickim

We wtorek, 5 marca, klasa 1TEE wraz z panią J. Sowińską i panią J. Wybraniec wzięła udział w obchodach Dnia Inżyniera zorganizowanego przez Akademię Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Celem spotkania było przedstawienie studentom i uczniom szkół ponadpodstawowych ważnego wkładu do zrównoważonego rozwoju i nowoczesnego życia. Pierwszoklasiści wysłuchali wykładów,  oraz uczestniczyli w warsztatach i laboratoriach  propagujących  wiedzę techniczną.

Ciekawa tematyka zaprezentowana podczas spotkania poszerzyła wiedzę i umiejętności, które młodzież zdobywa w trakcie zajęć szkolnych, zgodnych z kierunkiem kształcenia, między innymi dla technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Z dużym zaangażowaniem uczniowie uczestniczyli w warsztatach energetycznych, gdzie sami  przeprowadzali pomiary z pomocą mierników parametrów instalacji elektrycznych z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych.

Ważną częścią wydarzenia była prezentacja sprzętu naukowo-badawczego, w ramach którego odbyły się laboratoria: metrologii technicznej, inżynierii materiałowej, bioniki, wytwarzania przyrostowego. Naszych uczniów zaciekawiły przeprowadzane przez pana dr hab. inż. Pytla próby wytrzymałościowe materiałów w laboratorium.

Młodzież  aktywnie uczestniczyła we wszystkich zajęciach:  wykonywała pomiary i ćwiczenia oraz zadawała pytania. Miłym akcentem było spotkanie z Patrycją, naszą absolwentką, z technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, która kontynuuje naukę na uczelni ANS.