musz.jpg
Sukces krasomówczy

Szymon Kostrzeba i Oskar Skoczeń – uczniowie klasy 2 TP (technik programista) już po raz drugi reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach regionalnych do Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Tym razem także z sukcesem, ponieważ awansowali do etapu rejonowego, który odbędzie się już 11 marca w Krakowie, w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zadaniem uczestników było wygłoszenie pięciominutowego przemówienia na temat: „Przyszłości nie należy się bać. Do przyszłości należy się przygotować”. Jury pod przewodnictwem pani dr Agnieszki Kani z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, zwracało szczególną uwagę na zawartość merytoryczną mowy, sztukę krasomówczą oraz samodzielność sądów popartą doświadczeniem mówców.

Nie było to łatwe zadanie i dlatego jesteśmy wyjątkowo dumni z Szymona i Oskara.

Do konkursu  uczniowie przygotowywali się pod opieką polonistki, pani Doroty Kruczek. Trzymamy kciuki za powodzenie w Krakowie oraz życzymy dalszych sukcesów.