Konkursowe zmagania-"Mój region-moja duma, moje miasto-moja duma"
Poprawiono: 15 styczeń 2024

Tradycją już stał się udział naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”, którego opiekunem naukowym jest pani Dominika Janczura–Leszko. Konkurs organizuje Fundacja Sądecka, Społeczno-Kulturalne Towarzystwo Sądeczanin oraz I LO w Nowym Sączu. Jego celem jest m.in. pogłębienie wiedzy uczestników o historii Sądecczyzny, ukazanie tradycji i dziedzictwa regionu, kształtowanie postaw patriotycznych.

W pierwszym etapie uczestnicy przygotowują pracę, której zadaniem jest opracowanie jednego z zagadnień podanych przez organizatorów oraz napisanie testu w etapie szkolnym, który odbył się 13 grudnia. W naszej szkole do tego etapu zgłosiło się pięciu uczestników. Na początku 2024 r. – 3 stycznia – Wojewódzka Komisja Konkursowa opublikowała listę osób zakwalifikowanych do etapu rejonowego. Okazało się, że aż czworo naszych uczniów zakwalifikowało się do dalszych zmagań: Podgórski Filip z kl. 4 GT, Psonak Sylwia – kl. 1 TOT, Sobczak Paweł kl. – 5 TI, Tokarczyk Konrad – kl. 1 TP.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!