tatry2.jpg
W nagrodę do Strasburga!
Poprawiono: 22 grudzień 2023

W dniach 11-15 grudnia laureaci XIII Szkolnego  Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, Dakota Pazgan z kl. 3 GT i Dariusz Gadzina z kl. 5TL, wzięli udział  w wyjeździe studyjnym do Strasburga. W wycieczce uczestniczyli także młodsi laureaci (uczniowie szkół podstawowych) tego konkursu. Młodzież pojechała do Strasburga na zaproszenie europosła, pana profesora Ryszarda Legutki, a pobyt w słynnym francuskim mieście to główna nagroda w zmaganiach konkursowych.

Najważniejszym punktem programu było zwiedzanie budynków Parlamentu Europejskiego, zapoznanie się ze znaczeniem i funkcjonowaniem najważniejszych instytucji europejskich i spotkanie z panem profesorem. Uczniowie mieli także możliwość obserwowania sesji plenarnej parlamentu z galerii dla gości.

Laureaci Konkursu zwiedzali Strasburg, który nosi zaszczytną nazwę stolicy Świąt Bożego Narodzenia. Właśnie tutaj organizowane są jedne z największych jarmarków świątecznych, gdzie można spróbować tradycyjnych przysmaków i zakupić pamiątki związane z regionem Alzacji. Miasto sięga swoimi  początkami  do czasów średniowiecza i nadal można podziwiać starodawne budowle, między innymi wspaniałą gotycką katedrę NMP.

Młodych ludzie zachwyciła atmosfera miasta, możliwość poznania jego historii i  kultury, a także okazja do wykorzystania swoich umiejętności językowych.

Galeria zdjęć >>>