krak.jpg
Wyśpiewany patriotyzm
Poprawiono: 27 listopad 2023

24 listopada, już po raz ósmy, odbył się nasz Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych. Stał się on doskonałą okazją nie tylko do pielęgnowania postaw szacunku wobec minionych pokoleń, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce, ale i wspólnego celebrowania śpiewem odzyskania niepodległości.

W tegorocznym przeglądzie wzięło udział w sumie aż siedemnastu wykonawców. Jako soliści zaprezentowali się: Wojciech Gołąb, Paulina i Sylwia Psonak, Jadwiga Bednarz, Jadwiga Bajek, Urszula Sega i Eliza Kurowska, Gabriela Mordarska oraz Weronika Owsianka. Wystąpiły także całe oddziały klasowe, często bardzo liczne, wykonując utwory a cappella, bądź z akompaniamentem. Z uwagą i zadumą wysłuchaliśmy śpiewu następujących klas: 1TL, 1TŻ, 1TI, 2TL, 2ET, 2TŻ, 4GT, 4TL, 4EE i 5ETp. Nad całością wydarzenia opiekę merytoryczną i organizacyjną sprawowały panie historyczki – Jolanta Sułkowska i Dominika Janczura-Leszko.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzruszające wykonanie pieśni i życzymy dalszego rozwijania muzycznych talentów.