musz.jpg
PROJEKT „Lekcje z ZUS” rozpoczęty!
Poprawiono: 30 październik 2023

W dniu 16 października grupa uczniów z klasy 2 technikum ekonomicznego wraz z wychowawcą, Małgorzatą Sułkowską-Wilk, odwiedziła Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu. Był to wyjazd, który miał przybliżyć młodzieży pracę w ZUS – pracę z klientami na sali obsługi (SOK), jak i obsługi infolinii ZUS (COT).

Uczniowie mieli niecodzienną możliwość spotkania się z Kierownikami komórek, zwiedzenia całej siedziby Oddziału ZUS Nowy Sącz, a także uczestnictwa w merytorycznym wykładzie na temat ubezpieczeń społecznych, który prowadziła pani Anna Mieczkowska – Koordynator ds. Komunikacji społecznej i edukacji ZUS.

W ostatnią środę, 25 października, gościliśmy panią Koordynator w naszej szkole. Podczas spotkania uczniowie słuchali wykładów nt. wypłacanych przez ZUS zasiłków, ewidencji składek ubezpieczeniowych, oraz o rozliczeniach przedsiębiorców z ZUS.

Młodzież otrzymała także materiały dydaktyczne, w których znaleźć można niezbędne informacje, by przygotować się do olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. I etap Olimpiady (szkolny) już: 28 listopada 2023 r.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

Galeria zdjęć >>>