musz.jpg
Warto poznawać lokalne atrakcje turystyczne
Poprawiono: 09 październik 2023

Jesienią góry są szczególnie piękne, przekonali się o tym w pierwszy październikowy poniedziałek uczniowie kl. 3 TL, którzy pod opieką pani J. Białki i wychowawcy – W. Majdy wyruszyli na Cyrlę. Rytro powitało chłodem, ale wystarczyło przejść przez most nad Popradem i wyjrzało słońce.

Leśnicy pochodzą z różnych stron naszego województwa, dlatego dla większości ten teren nie został jeszcze odkryty. Co ciekawe, podczas rozmów okazało się, że nawet niektórzy mieszkający w okolicznych miejscowościach nie odwiedzili słynnego schroniska na Cyrli.

Przejście przez bukowy las wyciszało, tym bardziej, że zielone liście powoli przybierają żółte barwy i zaczynają ścielić szeleszczącym dywanem leśne drogi i ścieżki. Przez wysokie szare pnie buków, odcinających się jeszcze od zielonego tła, prześwitywało słońce i zmuszało do ścigania bluz czy kurtek. Pogoda udało się wyjątkowo. Przy schronisku uczniowie szybko i sprawnie zebrali suche gałęzie na ognisko i usmażyli kiełbaski, relaksując się dniem spędzonym poza murami szkoły. Był czas na żarty, rozmowy, zabawy ze zwierzakami.

W drodze powrotnej leśnikom udało się nawet zaobserwować wyciąganie ściętych do południa drzew. Schodząc w dolinę, oglądali ruiny odbudowanej nad Popradem średniowiecznej baszty. To był dobry i przyjemnie spędzony wspólnie czas, z którego pozostaną miłe wspomnienia i zdjęcia.