Wycieczka zawodowa po najbliższej okolicy
Poprawiono: 27 wrzesień 2023

Wrześniowy wtorek (19.09.) klasa I TŻ pod opieką pani Beaty Łęczyckiej i Doroty Kulig-Marcisz spędziła poza murami szkoły. W ramach wycieczki zawodowej uczniowie udali się do Centrum Diecezjalnego im. Jana Pawła II i Starosądeckiej Restauracji Papieskiej w Starym Sączu, gdzie zapoznali się z układem funkcjonalnym i wyposażeniem obiektu, a także bogatą ofertą menu.

Będąc w Centrum pielgrzymowania, nie można pominąć Muzeum Jana Pawła II oraz ołtarza, na którym 16.06.1999 r. papież odprawił Mszę Świętą kanonizacyjną. Od tamtego dnia miejsce stało się celem pielgrzymek oraz kulturową i religijną atrakcją turystyczną.

Następnym etapem wycieczki była wizyta w Miejsko-Gminnej Bibliotece, która stała się nowoczesnym centrum kultury. Panie bibliotekarki zapoznały młodzież z historią powstania biblioteki, omówiły zasady korzystania i metody wyszukiwania informacji w katalogach.

Na trasie wyprawy po grodzie św. Kingi znalazła się Sądecka Cukiernia, w której uczniowie mogli poznać szeroką ofertą deserów, gorących napoi oraz spróbować pysznych lodów.

Po degustacji wszyscy udali się do Młodzieżowego Klubu Pegaz mieszczącego się w Centrum Kultury i Sztuki, gdzie dowiedzieli się, jak miło mogą spędzić czas przed i po lekcjach, korzystając z różnych zajęć tematycznych. Pierwszoklasiści zwiedzili tam również wystawę „O przestrzeni i kosmosie” prezentującą obrazy wykonane z nici o tematyce kosmicznej.

Mimo deszczu i trochę przemoczonych butów, atmosfera podczas całej wycieczki była radosna i dostarczyła wszystkim wielu wspaniałych przeżyć.