slide-4.jpg
Wycieczka zawodowa leśników
Poprawiono: 23 czerwiec 2023

16 czerwca 2023 klasa I Technikum Leśnego pod opieką Pana Dyrektora Grzegorza Skalskiego oraz wychowawcy klasy Pani Anny Dudy wzięła udział w wycieczce zawodowo – rekreacyjnej.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Leśnej w Roztoce Ryterskiej. Obecny tam pracownik Nadleśnictwa Piwniczna Pan Krzysztof Tomasiak opowiadał młodym leśnikom o prowadzeniu edukacji leśnej w nadleśnictwie oraz o działalności Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Beskidu Sądeckiego”.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oddział Stary Sącz z siedzibą w Woli Kroguleckiej. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat form ochrony przyrody, który przeprowadził Pan Marek Kroczek Zastępca Dyrektora. Na koniec uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując quiz dotyczący rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt chronionych przygotowany przez pracownika ZPKWM Panią Beatę Jelewską. Następnie spacerkiem udaliśmy się na platformę widokową zwaną potocznie "Ślimakiem". Na miejscu podziwialiśmy przepiękne widoki. Wycieczkę zakończyliśmy ogniskiem i szczęśliwie wróciliśmy do domu.

Galeria zdjęć >>>