tatry1.jpg
Piękno gór wycieczka klasy Ia SB do Zakopanego
Poprawiono: 16 czerwiec 2023

W dniu 13.06.2023 uczniowie klasy Ia Szkoły Branżowej I Stopnia wraz z wychowawcą mgr Adamem Basta oraz opiekunem mgr Eweliną Gajdosz – Śliwa uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. Zwiedzanie Zakopanego rozpoczęliśmy od Muzeum iluzji. Tutaj przeżyliśmy świetną zabawę, pobudzając swoją wyobraźnię.

Kolejnym etapem zwiedzania były Krupówki, które są najsłynniejszym deptakiem w Polsce i wizytówką miasta. Można tam skorzystać z takich atrakcji jak przejażdżka dorożką, zdjęcie z misiem, skosztować regionalnej kuchni oraz zakupić liczne pamiątki.  

Następnie udaliśmy się do Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Mieści się w willi „Opolanka”, gdzie państwo Makuszyńscy mieszkali podczas pobytu w Zakopanem.

Dotarliśmy również do Starego Cmentarza na Pęksowym Brzysku, gdzie spoczywają ludzie zasłużeni dla Zakopanego, Podhala oraz polskiej kultury narodowej. Wystarczy wymienić Kazimierza Przerwy – Tetmajera, Kornela Makuszyńskiego czy Stanisława Witkiewicza.

Główną częścią wycieczki był wyjazd na Gubałówkę. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem. Obok Giewontu i Kasprowego Wierchu najpopularniejszy szczyt górujący nad miastem.   

Przed wyjazdem z Zakopanego dotarliśmy do najsłynniejszej skoczni narciarskiej w Polsce nazywaną Wielką Krokiew.

 

 Galeria zdjęć >>>