Odwiedzili przedszkolaków
Poprawiono: 16 czerwiec 2023

Uczniowie klasy 1a szkoły branżowej w Zespole Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, 14 czerwca odwiedzili Niepubliczne Przedszkole „Pszczółka Maja”. Celem wizyty było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz integracja ze środowiskiem lokalnym.

Dzieci mogły posłuchać bajek czytanych przez dużo starszych kolegów i koleżanki. Przeniosły się między innymi w świat Królewny Śnieżki, Czerwonego Kapturka, Królowej Śniegu, Pięknej i Bestii. Z wypiekami na twarzach słuchały historii o ulubionych bohaterach. Przedszkolaki bez najmniejszych oporów nawiązały kontakt z uczniami szkoły średniej. Było sporo żartów, śmiechów i dobrej zabawy. Udało się nawet zorganizować krótką zabawę taneczną. Najlepszym świadectwem udanego spotkania był fakt, że przedszkolaki nie chciały pożegnać się z uczniami. Dostarczały z półek kolejne bajeczki do przeczytania.  Okazało się, że taka wizyta spodobało się także nastolatkom, którzy wcielili się w bajkowe postaci. Oddawali nastrój i emocje za pomocą modulacji głosu. Bez wątpienia to było bardzo ciekawe doświadczenie dla starszych i młodszych. Uczniowie zainspirowani przez polonistkę, panią Dorotę Kruczek, zapowiadają, że chcieliby powtórzyć akcję promowania czytelnictwa wśród przedszkolaków. Bo jak mówi staropolskie przysłowie: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Uczniowie starosądeckiego Zespołu Szkół już otrzymali zaproszenie na przyszły rok szkolny od pani Marii Tokarczyk- dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Pszczółka Maja”.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji, wychowawcom i pracownikom przedszkola za gościnność i miłe przyjęcie.