slide-1.jpg
Słodka pomoc
Poprawiono: 30 maj 2023

Dnia 23.05.2023 uczniowie klasy 1TZG pod opieką Małgorzaty Zięby i Beaty Łęczyckiej, brali udział w warsztatach szkoleniowych z zakresu zdobnictwa cukierniczego. Warsztaty prowadzone były przez specjalistkę w tej dziedzinie Panią Lidię Opyd – Frida Art Cafe w Starym Sączu- ( Wypieki z pomysłem ). Uczniowie zapoznali się z różnymi technikami wykańczania ciast i ciasteczek , wykonując samodzielnie ciastka wykańczane różnymi technikami i metodami.

Mogliśmy poznać cały wachlarz dodatków zdobniczych , jak barwniki, posypki, masy cukrowe, aerograf do malowania tortów , ciast i ciasteczek, wydruki na opłatku , wydruki na masie cukrowej itd. Mogliśmy pracować używając profesjonalnego sprzętu i narzędzi pracy . Pani Lidia Opyd zapoznała również młodzież z miejscem , w którym mogą spędzić swój wolny czas we Frida Art. Cafe – jest to klub Pegaz.

Cały dochód z tychże warsztatów został wczoraj przekazany na leczenie chorego chłopca – siepomaga.pl/patryk-wysmyk. Czujemy się wspaniale , nabyliśmy nowe umiejętności , i jednocześnie mogliśmy dołożyć od siebie małą cegiełkę i pomóc naszemu koledze w walce z ciężką chorobą. Była to wspaniała lekcja- nie tylko z cukiernictwa.

 Galeria zdjęć >>>