inne3.jpg
Obserwatorzy z kl. III Technikum ekonomicznego na rozprawie sądowej
Poprawiono: 30 maj 2023

W dniu 9. maja o godz. 10:00 w Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu odbyła się rozprawa, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły. 
Sędzia, pan Dominik Mąka, spotkał się z młodzieżą już godzinę wcześniej, by wprowadzić wszystkich w szczegóły sprawy. Emocje były niezwykłe, gdy zakutego w kajdanki i w asyście 2 policjantów wprowadzono na salę oskarżonego.

Rozprawa toczyła się przy udziale Pani Prokurator, która postawiła 3 zarzuty aresztowanemu mężczyźnie. Po przeprowadzeniu niezbędnej procedury, związanej z odczytaniem praw, oskarżony przyznał się do winy i został skazany na karę więzienia.

Po zakończonej rozprawie młodzież uczestniczyła w spotkaniu z Panią Prokurator i Sędzią, którzy opowiedzieli o swojej pracy i ścieżce zawodowej, jaką musieli pokonać, by pełnić swoje funkcje.

Uczniowie zwiedzali także sąd – m.in. tzw. „niebieski pokój” służący do przesłuchań nieletnich, czy podziemne cele do czasowego przetrzymywania więźniów oczekujących na swoje rozprawy.

Składamy serdecznie podziękowania Pani Prezes Sądu Rejonowego w Nowym Sączu za wyrażoną zgodę na uczestnictwo w rozprawie oraz wszystkim Pracownikom za miłe spotkanie i bezcenną lekcję życia.

Nauczyciel przedmiotów zawodowych -

mgr Małgorzata Sułkowska-Wilk 

 Galeria zdjęć >>>