slide-4.jpg
Strachy na lachy czyli wycieczka programowa klasy II TOT do „Escape room”
Poprawiono: 26 maj 2023

Na zajęciach przedmiotów zawodowych tot -ki często wyruszają w teren, aby osobiście doświadczyć wrażeń i emocji, które towarzyszą korzystaniu z różnorodnych usług turystycznych. Uczniowie w praktyce zapoznają się, jak specyficznym i wymagającym jest obecnie produkt turystyczny. Współcześnie wypoczynek nie oznacza już tylko biernego opalania się na słońcu – to różnorodne formy aktywności fizycznej połączone z intelektualną rozrywką i dużą dozą emocji – a wszystko poprzedzone wcześniejszym instruktażem i prowadzane w kontrolowanych warunkach – czyli takie „Strachy na lachy”.

Tym razem uczniowie kl. II TOT wzięli udział w grze, która polegała na wydostaniu się w ciągu 60 minut z zamkniętego pomieszczenia, dzięki rozwiązaniu szeregu logicznych zagadek. Gra wymagała spostrzegawczości, współpracy i logicznego myślenia.

Wycieczki programowe pozwalają młodzieży poznać i ocenić kompletną wartość, jaką posiada dany produkt turystyczny. Takie doświadczenie rozwija pomysłowość, kieruje ku podnoszeniu standardów w branży, czyli – sprzyja jej rozwojowi. Równocześnie lekcje poza szkołą (wyjazdowe) w ramach realizacji programu to zajęcia, w których uczniowie bardzo chętnie uczestniczą – to nie tylko czas na zbieranie doświadczenia, umiejętności zawodowych, ale też nauka „bycia” w grupie –zorganizowania pracy, odpowiedzialności, wsparcia, ale też zdrowego współzawodnictwa i motywacji do działania.

Jeśli ktoś poszukuje kierunku kształcenia, który poszerza horyzonty, przynosi dużo satysfakcji z nauki, oraz daje szerokie możliwości zatrudnienia na rynku – to zapraszamy do TECHNIKUM ORGANIZACJI TURYSTYKI!

Nauczyciel przedmiotów zawodowych -

mgr Krystyna Hotloś

 

 Galeria zdjęć >>>