slide-4.jpg
Informatycy szlifują teorię i doskonalą umiejętności przed egzaminem
Poprawiono: 18 maj 2023

Czerwiec zbliża się wielkimi krokami i choć niektórzy odliczają już czas do wakacji, na pewno nie robią tego uczniowie klasy 3 technikum informatycznego. Dla nich czerwiec będzie wielkim sprawdzianem wiedzy i umiejętności z zakresu ostatnich trzech lat. Po raz pierwszy czeka ich egzamin zawodowy, tym razem z kwalifikacji INF.02. 

Przygotowując się do niego pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych, przyszli informatycy nauczyli się biegle obsługiwać systemy operacyjne, takie jak Windows czy Linux. Potrafią skonfigurować wszelkie urządzenia peryferyjne, np. drukarki, obsługiwać, naprawiać i konserwować komputery typu PC oraz komputery i urządzenia mobilne, posługując się gotowym oprogramowaniem użytkowym i narzędziowym. Również sieci nie mają już przed nimi tajemnic: projektują, konfigurują i administrują sieciami IT, a także konfigurują routery i urządzenia zabezpieczające.  Jakkolwiek wszystkie wymagane umiejętności opanowali perfekcyjnie, to i tak największą radość sprawia im rozkręcanie jednostki centralnej i zaglądanie do wnętrza. 

Egzamin na pewno wszyscy zdadzą w 100 procentach. Nauczyciele wierzą w nich, nie tylko trzymają kciuki !

Warto wybrać zawód technika informatyka, bo to człowiek wielozadaniowy, specjalista, który potrafi poradzić sobie z większością tematów „komputerowych” w zakładzie pracy, służąc wsparciem wszystkim „nietechnicznym” kolegom z zespołu.

Galeria zdjęć >>>