Konkurs Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim
Poprawiono: 17 maj 2023

Wśród licznych tegorocznych konkursów historycznych, w których brali udział uczniowie naszej szkoły, znalazł się Konkurs Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim. Jego organizatorem była Fundacja Obowiązek Polski, a Patronat Honorowy objął Minister Edukacji i Nauki. Najważniejsze cele Konkursu to głownie: promowanie patriotyzmu wśród młodzieży, popularyzowanie historii Polski, oraz inspirowanie młodych ludzi do samodzielnego zdobywania wiedzy i krytycznej analizy dziejów naszego kraju.

W ramach tegorocznej edycji Konkursu uczniowie: Krystian Gał z kl. 3 GT oraz Adam Olszowski z kl. 4 TIp przygotowali krótkie filmy dotyczące postaci i działalności Romana Dmowskiego. Opiekunem Konkursu była nauczycielka historii pani Dominika Janczura–Leszko.